Tisk
PDF

Modelka Kateřina Stolzová se vrátila z úspěšné mise v Belgii

team_2Jak jste tam cestovali a jak probíhala cesta?

Na závody jsme jely dodávkou spolu s ostatními hosteskami, jen s tím rozdílem, že mě přibrali v Plzni. Cesta trvala asi deset hodin, ale nebylo to nijak náročné.  

Jaké jsi měla pocity, když jsi se poprvé ocitla na závodním okruhu a jak ta okolní atmosféra na Tebe zapůsobila?

Vzhledem k tomu, že jsem na takovém okruhu byla poprvé a přitom mám ráde vše, co má sílu pod kapotou, byla jsem opravdu nadšená a napjatá. Navíc šlo přeci jen o mezinárodní závody.

Jaká byla Tvá pracovní náplň a vůbec kolik tam bylo týmových hostesek a jak jste měly rozdělené úkoly a pozice?

Celkem nás bylo osm a vlasně jsme se zapojily hned, jak jsme ve středu večer přijely na okruh. Sice by bylo určitě příjemnější se po dlouhé cestě ubytovat a vklidu si odpočinout, ale takhle to tam nefunguje. Všude je spoustu práce a každý musí pracovat tak, aby vše klapalo. Mechanici musí vyložit  závodní auta a připravit boxy, staví se týmový stan, zázemí ( sezení, vykládají se potraviny, dělá se prostor v náklaďáku, ve kterém je kychyňka atd.)... Jinak jsme na další dny dostala každá nějakou svoji hlavní práci, ale nakonec to stejně vypadalo tak, že každý pomáhal se vším. Měly jsme za úkol starat s e o celý tým ( nákup potravin, vaření, neustálé doplňování pití do chladničky, být neustále po ruce atd. ), kromě toho reprezentovat tým na okruhu, být k dispozici fotografům, účestnit se předávání cen, komunikovat s ostatními tými, zvát je například na párty, kterou jsme v pátek pořádali... Vše samozřejmě s profesionalitou a neustálým úsměvem.

Jak probíhala párty?party

Co se týče párty, pořádali jsme jí pro všechny jezdce a hlavy ostatních týmů, její součástí byl raut, který jsme s holkama zajíšťovaly, živá rocková kapela a barmanská show. Tady jsme se staraly o to, aby nikomu nic nechybělo a samozřejmě se snažily hosty bavit.
 

V kolik jste chodily spát a kdy vstávaly?

No, před dvanáctou jsme ani jednou nešly a vstávaly jsme kolem sedmé osmé ráno, takže pro šípkové Růženky to zrovna nebylo :-) Ale výhoda třeba byla, že párty trvala také asi jen do půlnoci, protože druhý den ráno se jel další závod. Mimochodem spaly jsme v chatkách v kempu asi 4 km od okruhu. Když jsem to slyšela poprvé, měla jsem trochu obavy, protože znáte, jak vypadají kempy u nás ( polorozpadné chatky, hrůzostrašné toaleta a nedostatková teplá voda ) , ale byla jsem hodně překvapená. Laminátové chatky byly pěkně zařízeny, nechyběla jim kuchyňka s lednicí a varnou konvicí, pěkná toaleta i koupelna. Dokonce tu byly i tři zrcadla, takže měla naše banda holek i prostor na ranní zkrášlování;-D
 
Měla jsi možnost komunikovat se zavodníky a realizačním týmem?
 
Tady mluví slovo tým za vše, museli jsme všichni opravdu spolupracovat. To ale nebyl žádný problém, protože všichni byli neskutečně fajn. Líbilo se mi, že i přes to, že byla vyžadována profesionalita, nikde nepanovalo žádné dusno.
 
team_3Překvapilo Tě něco, ať už pozitivně nebo negativně?
 

Asi nejvíc to, jak je práce v takovém prostředí pro všechny náročná. Ale lidé, kteří se tu pohybují, ji milují a vědí, že jim to za to stojí.
 
Jaký myslíš, že jsi zanechala dojem a jak moc jsi byla vytížená?
 
Složité odpovědět, aby to nevypadalo, že se chválím, ale myslím, že jsem prostě zapadla a udělala maximum pro to, abych byla profesionální, všestranná a splnila všechna očekávání. Také mi to všichni dávali pozitivně najevo. Co se týče vytíženosti, je to, jak jsem řekla, bylo to náročné, ale stálo to za to.
 
Co bylo pro Tebe největším zážitkem?

Závody jako celek. Prostě proniknout do tohoto prostředí, poznat neuvěřitelné lidi, kteří to dělají a sdílet to vše s nimi.

Děkuji za rozhovor.

Více fotek s Katkou a ze zákulisí závodu doplníme, jakmile je budeme mít k dispozici.